Z wizytą w Ośrodku Kultury Austriackiej

W poniedziałek 25 lutego grupa uczniów z klasy 1/2 i 2/2 przygotowujących się do konkursu o Austrii udała się do Ośrodka Kultury Austriackiej UAM w Poznaniu, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat tego kraju, jego mieszkańców, zwyczajów oraz kultury i w ten sposób jeszcze lepiej przygotować się do konkursu organizowanego przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.

Pani Aleksandra Wiśniewska, kierownik ośrodka, przygotowała dla nas ciekawe informacje dotyczące zarówno samego miejsca, w którym byliśmy po raz pierwszy, jego działalności, jak również na temat Austrii. Jako osoba, która niejednokrotnie była w tym kraju, opowiadała z pasją o balach karnawałowych, walcu, koncertach czy zabytkach Wiednia. Uczniowie również musieli wykazać się swoją wiedzą, wykonując różne zadania.

Spotkanie z kulturą austriacką było dla uczniów niewątpliwie inspiracją do dalszego zgłębiania historii, sztuki i obyczajów tego jakże różnorodnego kraju. Dziękujemy, że mieliśmy możliwość wzięcia udziału w takim spotkaniu!

Konkurs odbędzie się za 2 tygodnie, więc mamy jeszcze trochę czasu na przygotowanie. A potem kto wie…. Może ktoś z nas wygra finał i w nagrodę uda się w pasjonującą podróż do miasta „nad pięknym modrym Dunajem…”

Elżbieta Bartkowska – Żbeli

Skip to content