Wizyta w Muzeum Dzieci Polskich w Łodzi

12 czerwca grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Klaudii Woźniak i Pana Wojciecha Grześkowiaka uczestniczyła w wyjeździe projektowym do Muzeum Dzieci Polskich w Łodzi. Szkoła nawiązała współprace z instytucją w roku 2022, odbyły się dwie wizyty pracowników w naszej szkole z niezwykle ciekawymi i wzruszającymi wykładami, a w tym roku zostaliśmy zaproszeni do muzeum.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć przejmujący film dokumentalny  pt. „To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej”, a następnie uczestniczyli w warsztatach  „Artefakt – nieznany świadek przeszłości”, podczas których wykazali się niezwykłą wrażliwością i kreatywnością.

W dalszej części odbył się spacer edukacyjny na terenie byłego obozu dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsca do tej pory zachowanych budynków obozowych, które aktualnie pełnią funkcje mieszkań prywatnych oraz oczami wyobraźni przenieść się w tamte czasy, dzięki poruszającym opowieściom Pana Michała Hankiewicza- pracownika pionu edukacyjnego muzeum.

Już czekamy na kolejne odwiedziny przedstawicieli muzeum w naszej szkole w kwietniu 2024!

Skip to content