Warsztaty teatralne w Muzeum Sienkiewicza

5 kwietnia uczniowie z Klubów Czytelniczych oraz inni chętni uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Poznaniu, gdzie mieli niecodzienną okazję udziału w warsztatach aktorskich przy okazji wystawy czasowej pt. „Trójkąty miłosne u Sienkiewicza”.

 

Wystawa to próba odczytania powieści „Rodzina Połanieckich” z zupełnie nowej perspektywy, w kontekście doświadczeń współczesnego człowieka. Opowieść o miłości i zdradzie, prawdzie i pozorach skłania do osobistych refleksji na temat roli kobiety oraz mężczyzny w społeczeństwie przełomu XIX i XX stulecia, a także dzisiaj.

 

Podczas oprowadzania uczniowie dowiedzieli się o bogactwie obyczajowym przedstawionego przez niego świata, jego inspiracjach różnymi tekstami kultury, fenomenie serialowej adaptacji powieści z Anną Nehrebecką i Andrzejem Mayem w rolach głównych.

 

Uwieńczeniem warsztatów była sesja fotograficzna, podczas której uczniowie losowali hasła z emocjami, które następnie musieli zaprezentować na zdjęciach. Było to niesamowite przeżycie dla nas wszystkich.

Skip to content