Warsztaty filmowe ze Stowarzyszeniem Odra- Niemen

Uczniowie naszej szkoły 13 października mieli okazję uczestniczyć w warsztatach filmowych zorganizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen. Na spotkaniu mogliśmy poszerzyć swoje zainteresowania związane z nagrywaniem i tworzeniem filmów oraz poznać Pana kombatanta i świadka wydarzeń Poznańskiego Czerwca’ 56 – Pana Jerzego Majchrzaka.
Stowarzyszenie powstało i działa dzięki bohaterom wolności, działaczom opozycji antykomunistycznej, działaczom Solidarności i konspiratorom podczas okupacji w czasach II wojny światowej. To dla nich organizuje pomoc, nie pozwala zapomnieć o ważnych wydarzeniach historycznych naszego kraju, uczy przede wszystkim młode pokolenie wdzięczności, patriotyzmu i ważnych wartości. Członkowie stowarzyszenia realizują projekty krajowe i międzynarodowe. Z wolontariuszami z całego kraju odnawiają miejsca pamięci nie tylko w Polsce, ale i za naszymi granicami. Zbierają i archiwizują materiały świadków historii.
Podczas warsztatów nagrywaliśmy film zachęcający do bycia wolontariuszem Stowarzyszenia, pod okiem reżysera filmowego Pawła Przewoźnego. Mieliśmy okazję porozmawiać i usłyszeć od świadka o wydarzeniach Poznańskiego Czerwca’56. Rozmowa z kombatantem poruszyła uczniów i pozwoliła spojrzeć inaczej na historię naszego miasta.
Jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w takich warsztatach i mamy nadzieję na dalszą współpracę ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen.

Skip to content