Spotkanie autorskie z Panią Niną Majewską-Brown w Jedenastce

W piątek 29.09.2023 r. biblioteka szkolna zorganizowała w auli szkoły spotkanie autorskie ze znaną i cenioną poznańską pisarką Panią Niną Majewską-Brown, na które zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.

W tym dniu o godz. 9:20 uczniowie z klasy 2/4 i 3/1 mieli okazję zapoznać się z kolejną prawdziwą historią, opisaną w najnowszej książce autorki „Z Powstania do Auschwitz”. Natomiast o godz. 10:20 pisarka na spotkaniu z młodzieżą z klasy 1/4 i 3/4 oraz z chętnymi uczniami z pozostałych klas – opowiedziała o swojej twórczości literackiej ze szczególnym uwzględnieniem trudnej tematyki obozowej.

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prawdziwych historii, które Pani Majewska-Brown ocaliła od zapomnienia na kartach swoich książek.

Zapraszamy do odwiedzin biblioteki szkolnej i wypożyczenia książek autorki, a zwłaszcza  najnowszej „Z powstania do Auschwitz”, która została zakupiona ze środków finansowych pozyskanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie na opowiadanie „Jeden dzień życia w Auschwitz”, który ogłosiła Pani Agnieszka Gordon – nauczycielka języka polskiego. Temat konkursu został sformułowany jako nawiązanie do książki A. Sołżenicyna „Jeden dzień życia Iwana Denisowicza”.

Waszym wsparciem niech będzie piątkowe spotkanie z Panią Majewską-Brown i lektura książek naszej pisarki.

Skip to content