W dniu 14.06.2023, w auli szkolnej uczniowie wybranych klas obejrzeli spektakl anglojęzyczny pt. „Mr John Bayley, welcome to Poland” autorstwa Renaty Mytko.

Wystawiona w auli sztuka spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.  Pozytywny odbiór sztuki przez młodą publiczność wypływa z następujących powodów:

– inspiracją dla głównej postaci był autentycznie istniejący, znany i ceniony profesor literatury brytyjskiej, krytyk literacki oraz wybitny pedagog – John Bayley

– sztuka spełnia rolę pomostu kulturowego pomiędzy kulturą anglosaską a polską oraz łączy w sobie elementy komedii romantycznej z akcentami patriotycznymi, w których pobrzmiewa nutka melancholii. Kontestując, lekki ton przeplata się z poważnym

– wszystko okraszone jest paradą różnorodnych postaci, z którymi młodzi widzowie mogą się identyfikować i wraz z bohaterami przeżywać ich przygody.

Na Obsadę spektaklu złożyli się uczniowie z kl.  2.4 (Tomasz Mazurkiewicz, Maksymilian Szczęsny, Mikołaj Gładyszak, Marta Kocik, Maria Mikołajczyk, Ewelina Baksalary, Karolina Galant, Olga Jakszuk, Antonina Guzek, Maja Gostomska, Hania Cierniak) oraz Olga Siwiec z kl. 1.3.

RM

Skip to content