Klasa 1/5
Liceum 4-letnie
Profil
Matematyczno – Geograficzny

OPIS KLASY

Klasa adresowana jest dla uczniów szczególnie  zainteresowanych matematyką i geografią. Klasa przygotowuje do studiów na uczelniach technicznych, ekonomicznych i przyrodniczych. Matematyka i geografia są przedmiotami rekrutacyjnymi na wielu kierunkach uczelni wyższych.

JĘZYKI OBCE

Język angielski
Język niemiecki

PRZEMIOTY PUNKTOWANE

Język Polski
Matematyka
Geografia
Informatyka

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

Matematyka
Geografia

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI
  • UAM – Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych – klasa patronacka funkcjonuje od roku szkolnego 2013/14 i  pozwala na rozwijania indywidualnych zainteresowań i umiejętności młodzieży oraz stwarza  uczniom możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych oraz studentów zarówno  w szkole, jak i na terenie Wydziału. 

 

  • UEP – Wydział Zarządzania – zajęcia edukacyjne dla klasy akademickiej dają młodzieży możliwość zapoznania się z najnowszymi zasadami i technikami funkcjonowania przedsiębiorstw we współczesnym świecie.
PROGRAMY I PROJEKTY EDUKACYJNE
  • konkursy z przedmiotów ścisłych: „Supermatematyk”, ogólnopolski konkurs fizyczny „Eureka”,

 

  • zajęcia terenowe na terenie Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego,

 

  • udział w wydarzeniach: Noc Naukowców, Drzwi Otwarte na Politechnice Poznańskiej, UAM i Uniwersytecie Ekonomicznym, Drzwi Otwarte Tylko Dla Dziewczyn na Politechnice Poznańskiej,  Dzień Kandydata UAM,  Dzień Zarządzania Środowiskiem,  GISday, Poznański Festiwal Nauki,

 

  • udział w projektach: „Matematyka dla informatyka i chemika”, „Matematyka dla przyrodnika”, „ Matematyka dla chemika i lingwisty”,

 

  • udział w wykładach organizowanych przez Obserwatorium Astronomiczne,

 

Skip to content