W dniu 18 kwietnia 2023 r. gościliśmy w Jedenastce naszego absolwenta pana Filipa Czekałę – urodzonego w 1987 r. poznańskiego dziennikarza związanego obecnie z TVP24.pl oraz Życiem Uniwersyteckim. Wcześniej przez kilka lat pisał w Głosie Wielkopolskim oraz portalu goool.pl. W czasie studiów był redaktorem naczelnym Bardzo Uniwersyteckiego Czasopisma UAM.

Na co dzień miłośnik historii Poznania, szczególnie najnowszej. Zafascynowany popkulturą PRL-u – od lat zbiera pamiątki z minionej epoki  i urządził mieszkanie w tym klimacie. W wolnych chwilach zwiedza Polskę na rowerze i eksploruje miejsca opuszczone – od zapomnianych zakątków Poznania po Czarnobyl. Potrafi całymi dniami przeglądać archiwa w poszukiwaniu ciekawostek z życia miasta.

Efektem zainteresowań pana Filipa Czekały są jego książki o jakże wymownych tytułach: „Historie warte Poznania”, „Miasto nie do Poznania”, „Pewuka. Cud nad Wartą”.

Przy okazji odwiedzin w naszej szkole pan Filip Czekała spotkał się z panią Dyrektor Elżbietą Szaflińską-Gryń i nauczycielami, a następnie w bibliotece szkolnej wpisał dedykacje do napisanych przez siebie książek,  które zostały wręczone tegorocznym maturzystom m.in. za szczególne osiągnięcia w nauce.

Mamy nadzieję na ponowne odwiedziny pana Filipa Czekały – absolwenta, z którego jesteśmy dumni!

Skip to content