Wyjazd do Sankt-Petersburga

13.09.2019r. grupa 11 uczniów z Jedenastki wyjechała na wymianę z młodzieżą z liceum nr 64 w Petersburgu. Nad całym wyjazdem czuwały Pani dyrektor Elżbieta Szaflińska-Gryń,  Pani prof. Olga  Maliszewska i Pani prof. Dorota Szukała.

Pierwszy dzień bardzo nas zmęczył przez podróż, którą zaczęliśmy w Poznaniu, kierując się do Berlina, aby stamtąd dolecieć na miejsce docelowe. Podczas naszego bardzo aktywnego tygodnia zwiedziliśmy:  Ermitaż, Twierdzę Pietropawłowską, Carskie Sioło, Peterhof, a   w  Muzeum    nad jeziorem Ładoga , usłyszeliśmy wstrząsającą historię „Drogi Życia. Nasz zachwyt wzbudziły Sobory, w których mogliśmy zapalić symboliczną świeczkę. Cudownym przeżyciem był nocny rejs po Newie. W Petersburgu poznaliśmy  najpiękniejsze zakątki tego miasta, a Newskij prospekt przemierzaliśmy zarówno za dnia jak i wieczorami. Duże emocje wywołało w nas metro. Pozornie nikt nie spodziewał się po nim niczego wielkiego, jednak jego czerwona linia okazała się istną galerią sztuki.

Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość obcować z językiem rosyjskim, zaczerpnąć lekcji historii  i  wiedzy o kulturze. Cały projekt edukacyjny dał nam szansę rozwoju, z której w pełni skorzystaliśmy i wszystkim polecamy taką formę nauki! Mamy nadzieję, że uda się nam tam kiedyś wrócić!

Julia Cigler, Aleksandra Bartosik uczennice klasy 3.6

Skip to content