Wyjątkowa lekcja historii

W dniu 14 maja br po raz piąty naszą szkołę odwiedzili pracownicy Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.

 

 

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów, które w sposób poruszający przedstawiały tak trudną i bolesną tematykę losów polskich dzieci w obozach koncentracyjnych. W przerwach prelegentka odpowiadała na pytania zainteresowanych uczniów, jak również nauczycieli.

 

 

W zbiorach biblioteki szkolnej posiadamy książki nt. obozu w Łodzi oraz autorstwa p.Jolanty Sowińskiej- Gogacz pt. „Mały Oświęcim”.

 

 

Zapraszamy każdego, kto pragnie pogłębić wiedzę i oddać hołd najmłodszym ofiarom wojny.

Przejdź do treści