Wrocław – klasa 2/5 śladami Maxa Berga

W piątek 19 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Wrocławia. Tym razem zobaczyliśmy Wrocław z perspektywy słynnego wrocławskiego architekta Maxa Berga. Najpierw wzięliśmy udział w grze miejskiej, podczas której poznaliśmy tajemnice Hali Stulecia. Każda grupa, wyposażona w dziennik i skrzynkę z rekwizytami, miała za zadanie rozwiązać siedem zadań, aby otworzyć skrytkę finałową i zmierzyć się z jej zawartością.

 

Następnie zwiedziliśmy Halę Stulecia, która stała się areną podczas nagrywania najnowszej wersji filmu „Igrzyska śmierci”. Zwiedziliśmy też wystawę multimedialną i odbyliśmy dwie multimedialne wycieczki, dzięki którym wzbiliśmy się wysoko ponad Halę i Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia.

 

Następnie spędziliśmy miło czas w ZOO, podziwiając okazy zwierząt z różnych stron świata, a w Afrykarium mogliśmy poznać bogactwo fauny „Czarnego Lądu”, zaczynając od Morza Czerwonego, poprzez Afrykę Wschodnią, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletowe i Okavango w Namibii aż po rzekę Kongo.

 

W centrum miasta był czas na wspólny posiłek, po którym udaliśmy się w drogę powrotną do Poznania.
Wspólny wyjazd do Wrocławia był dla nas nie tylko formą zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia, ale również możliwością spędzenia ze sobą czasu i lepszego poznania siebie wzajemnie. Wrocław jest z pewnością pięknym miastem wartym zobaczenia, a my z niecierpliwością czekamy już na nasze kolejne wyjazdy klasowe!

Skip to content