Wizyta w Centrum Kultury Zamek

27 listopada br. klasa 3.6 w ramach zajęć projektowych odbyła spotkanie historyczne w CK Zamek na ul. Św. Marcina.

Najpierw przeszliśmy pięknym parkiem obok Opery i Placem Mickiewicza gdzie dowiedzieliśmy się o przeszłości tych miejsc w przestrzeni Poznania.

W  ZAMKU natomiast zobaczyliśmy, że  przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Intrygowały nas zwłaszcza: tron cesarski czy pozostałości marmurowej architektury poniemieckiej wypełnione amonitami.

     Dzisiejsze Centrum Kultury buduje swój program w oparciu o sprawdzone formy wyrazu ale przyjmuje także odwiedzających  zamkowe mury pełne historii. To dawny Zamek Cesarski, wyjątkowy świadek europejskiej historii XX wieku. Dla nas to spotkanie z historią było lekcją refleksji na temat przeszłości i jej wpływu na teraźniejszość. 

          Wielu z nas było tu pierwszy raz. Dzięki znakomitej pani przewodnik podziwialiśmy przestrzenie Zamku poznając miejsca, w których zapisała się historia Poznania z początku XX wieku ale także z czasów okupacji. Na długo zapamiętamy piękne wnętrza wyjęte jakby prosto z średniowiecza, ciekawe żyrandole i meble ale także opowieści o mrocznej i tajemniczej przeszłości zamku.

          Obecnie to miejsce spotkań nie tylko poznaniaków, pełne życia i kultury gdzie odnajdzie się nie tylko kino czy wystawy ale również warsztaty doskonalące  różne umiejętności: plastyczne, malarskie, techniczne, literackie czy muzyczne. Zachęcamy do takich lekcji wszystkich.

Skip to content