W środę, 29 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w towarzyskim turnieju koszykówki o Puchar Dyrektora 17 LO w Poznaniu.
Damska i męska drużyna wspólnie rywalizowały przeciwko III LO, VI LO oraz drużynie gospodarzy z XVII LO.
Mecze odbywały się w przyjaznym duchu walki, a po ukończonych rozgrywkach nastąpiło rozdanie nagród, między innymi pucharów, dyplomów, a także statuetek dla wyróżnionych zawodników (MVP).
Z Jedenastki wyróżnione zostały nasze maturzystki: Julia Wacławik i Matylda Medolińska (kapitan ekipy koszykarek).
Na koniec wszyscy otrzymali słodkie upominki, a turniej zakończyły sportowe okrzyki wszystkich ekip. Był to już trzeci turniej, na który zostaliśmy zaproszeni. Co roku jest on miłym zakończeniem sezonu koszykarskiego na parkiecie.