Po raz siedemnasty odbył się w tym roku Konkurs Poezji Irlandzkiej organizowany przez Szkołę językową Program. Mottem tegorocznego Konkursu były słowa Samuela Beckett’a:

„If you do not love me, I shall not be loved. If I do not love you, I shall not love.”

Fundatorami nagród byli Konsulat Irlandii w Poznaniu, Szkoła Języków Obcych Program, Studio Aktorskie STA oraz Art of Voice Studio. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: recytację i śpiew. Dwie z naszych uczennic Agata Zachciał i Joanna Wełnic wzięły udział w kategorii recytacji i zostały zakwalifikowane do finału, który odbył się 19 marca w sali koncertowej budynku Szkoły Muzycznej II Stopnia przy ulicy Solnej w Poznaniu. Agata recytowała utwór ‘Once’ Eavan Boland, natomiast Joanna wybrała wiersz Oscara Wilde’a ‘Requiescat’. Jury konkursu w składzie Aleksander Machalica (aktor Teatru Nowego, przewodniczący jury), Łukasz Chrzuszcz (aktor STA Studio Aktorskie), Ewa Nawrot (nauczyciel muzyki Art of Voice Studio), Tomasz Jamróz (nauczyciel anglista), Katarzyna Andrzejewska (anglistka, dyrektor szkoły ‘Program’) nagrodziło występ naszej uczennicy Agaty Zachciał za zajęcie II miejsca w Konkursie Poezji Irlandzkiej 2021r.

Gratulujemy Agacie wspaniałego występu oraz nagrody jaką jest letni kurs aktorski w Studio Aktorskim STA oraz Joannie udanego występu i tego że obie tak daleko doszły i nie zrezygnowały pomimo tej trudnej pandemicznej sytuacji. Było to wspaniałe doświadczenie dla naszych uczennic, które z pewnością pomaga przezwyciężyć własne lęki i pozwala sprawdzić się przed większą widownią.  Mamy nadzieję, że sukces Agaty zainspiruje naszych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego konkursu w przyszłym roku. Zainteresowanych prosimy o kontakt z anglistką Panią Karoliną Woźniak-Żyłą.

Skip to content