Spotkanie autorskie z pisarką Panią Niną Majewską-Brown

W dniu 7 kwietnia br. odbyło się spotkanie z  Panią Niną Majewską- Brown, pisarką  i jednocześnie Przewodniczącą Rady Rodziców w naszej szkole. Zaproszenie było związane z tradycją Miesiąca Pamięci Narodowej.

Decyzja o ustanowieniu tego szczególnego miesiąca, jako upamiętnienia i uczczenia tysięcy więźniów hitlerowskich obozów wyzwolonych przez aliantów została bowiem podjęta w kwietniu 1945 r., wkrótce po zakończeniu II wojny światowej.

Nasz znamienity gość- Pani Nina Majewska- Brown poświęciła ostatnie lata swojej twórczości zgłębianiu właśnie tematyki obozowej, a jej dzieła tj. „Tajemnica z Auschwitz”, „Anioł życia z Auschwitz”, „Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz”, czy najnowsza powieść pt. „Ostatnia więźniarka Auschwitz” spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników i uzyskały nagrody Książek Roku 2020 oraz 2021.

Autorka opowiadała o swojej twórczości oraz przede wszystkim zgodnie z okolicznościami o wspomnianej fascynacji tematyką obozową tak ciekawie, że spotkanie pierwotnie zaplanowane na jedną godzinę lekcyjną znacznie się przedłużyło.

Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny Pani Niny Majewskiej- Brown.

Skip to content