Salam na naszym fyrtlu

W środę 12 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Bartkowskiej – Żbeli mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu pt. „FEJK NIUS”, który zaprezentowany został w ramach projektu „SALAM NA NASZYM FYRTLU!”

Spektakl porusza tematykę etykietowania, stereotypów i uprzedzeń, które najczęściej odpowiadają za nasz negatywny stosunek do ludzi pochodzących z innych kultur bądź wyznających inną religię.

Po spektaklu mogliśmy podzielić się naszymi wrażeniami i przemyśleniami podczas dyskusji z aktorami na temat obecności i znaczenia stereotypów w naszym życiu i sposobów ich przełamywania.

Spektakl uświadomił nam, jak bardzo zalewani jesteśmy na co dzień morzem informacji, które często są fałszywe lub błędnie interpretowane, a my często z braku czasu lub dla własnej wygody wierzymy w to, co czytamy lub słyszymy w mediach czy na ulicy. Wierzymy, że znamy i rozumiemy świat, który nas otacza, ale czy na pewno…?

W spektaklu udział wzięli wspaniali aktorzy, p. Ewa Kaczmarek, p. Barbara Prądzyńska, p. Hacen Sahraoui oraz p. Hubert Kożuchowski, a dyskusję poprowadziła p. Maria Lebioda, trenerka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej oraz edukacji outdoorowej.

Mamy nadzieję, że częściej będziemy mieli możliwość uczestniczyć w tak ważnych i potrzebnych wydarzeniach na rzecz dialogu międzykulturowego.

Skip to content