Rewizyta uczniów z Liceum nr 64 w Petersburgu

W dniach od 4 do 11 października 2019 roku, odbyła się w naszej szkole rewizyta uczniów z Petersburga w ramach kontynuacji projektu Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży. Mieliśmy możliwość towarzyszyć  im w zwiedzaniu Poznania oraz w poznawaniu historii miasta. Rosjanie odwiedzili między innymi Ostrów Tumski, Stary Rynek, Farę oraz Cytadelę. Byli także w Żabikowie – w Muzeum Martyrologii oraz w Forcie VII.

W niedzielę zaprosiliśmy gości z Rosji do naszych domów na obiad i wspólne spędzenie czasu. Oprowadzaliśmy ich po naszych ulubionych miejscach, co posłużyło zacieśnieniu relacji między nami. Był to wspaniały czas, dzięki któremu udało nam się porozmawiać po rosyjsku i zawrzeć nowe, piękne przyjaźnie oraz stworzyć wspomniana, które mamy nadzieję, zostaną z nami na lata.

Dzięki wizycie rosyjskich kolegów mogliśmy wykorzystać to wszystko, czego nauczyliśmy się na lekcjach języka rosyjskiego, więc było to dla nas niezwykle rozwijające spotkanie. Przy okazji dowiedzieliśmy się również o nieznanych nam dotąd faktach na temat Poznania. Polecamy wszystkim taką formę nauki i własnego samorozwoju.

Agata Krasowska, kl. 2/6  Polska – Wschód

Skip to content