Projekt edukacyjny – „Śladami Solidarności”

W dniach od 27  do 29 maja w Gdańsku  grupa młodzieży przygotowana przez nauczycieli: panią Małgorzatę Hofę-Bargieł, pana Macieja Siwika i pod opieką pani Moniki Bialik realizowała  końcową część projektu „Śladami Solidarności”.

                                                    

                  Kolejne już  pokolenie uczniów zgłębiało tajniki historii najnowszej na zajęciach dodatkowych, akcjach wolontariatu i spotkaniach ze znanymi postaciami. Wszystkie podejmowane  działania służą kształtowaniu pozytywnych postaw społeczeństwa obywatelskiego oraz poznaniu  wkładu Polski w dziedzictwo współczesnej  europejskiej demokracji. Uczniowie  naszego liceum  mają okazję poznać historię Polaków solidaryzujących się wobec wszystkich wyzwań historii.

 

         W tym roku odwiedziliśmy wiele miejsc. Byliśmy w Stoczni Gdańskiej i pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, wysłuchaliśmy wykładu przedstawiciela Morskiej Fundacji Historycznej w Sali BHP i zwiedziliśmy wystawę „Szatniowiec”  ukazującą życie Polaków w powojennej Polsce  i eksponaty z lat 70-tych i 80-tych. Odbyliśmy także zajęcia w Europejskim Centrum Solidarności. Pojechaliśmy także do Gdyni gdzie zwiedzaliśmy port i Muzeum Emigracji. W ostatnim dniu naszego pobytu w Gdańsku gościliśmy w Muzeum II Wojny Światowej i zwiedziliśmy piękną  gdańską starówkę.

 

Od wielu  lat  realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu  Rady Rodziców  i współpracy  z NSZZ „Solidarność” Region Wielkopolska. Realizacja projektu „ Śladami Solidarności” na stałe  wpisała się  w tradycję naszej szkoły.

Skip to content