Mistrzostwa Pierwszej Pomocy – PCK

26 kwietnia 2024 r reprezentacja „Jednenastki”  uczestniczyła w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Wielkopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. 

 

                  Podstawowy skład drużyny to uczniowie klas 3/1 – Kajetan, 2/2 – Emilia i 2/5 – Martyna, którzy doskonalą wiedzę i umiejętności w godzinach poza lekcyjnych i od kilku lat zdobywają doświadczenie reprezentując naszą „Jednostkę” wśród szkół ponadpodstawowych m. Poznań i powiatu poznańskiego.

 

Z roku na roku odnosimy sukcesy wyrażone w zajmowanych coraz wyższych lokatach, jednak najcenniejszą wartością pozostaje atmosfera zaangażowania i duch współpracy w zespole oraz przekazywanie tych umiejętności kolejnym uczniom.

 

                    W 2024 roku do podstawowego składu reprezentacji zakwalifikowani zostali i rywalizowali uczniowie klas 1/1 – Artur oraz  1/8 Piotr.  Podziękowania należą się również osobom i uczniom wspierającym naszą drużynę podczas przygotowań i w dniu zawodów.

 

Konkurencje obejmowały część teoretyczną oraz praktyczną w warunkach zbliżonych do rzeczywistych sytuacji, które mogą wydarzyć się w szkole.

Fotorelacja dokumentuje czynności wykonywanie podczas wybranych zadań jednocześnie motywuje do udzielania pierwszej pomocy i  wzmacnia poczucie bezpieczeństwa – odważni i przygotowani są wśród nas.

 

Szersza fotorelacja niebawem pod adresem – https://www.pck-poznan.pl/

Zapraszamy

Skip to content