17.03.2023 w Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii – odbyła się XIX edycja Konkursu Poezji Irlandzkiej. Jest to wydarzenie już prestiżowe w naszym mieście organizowane przez Szkołę Językową Program. Wybór utworów był podyktowany szczególnym czasem, w którym przyszło nam żyć, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie. Jako przeciwwaga tematyka utworów związana była z miłością, przetrwaniem i przemijaniem. Utwory przedstawione, choć niejednokrotnie smutne, były nacechowane nadzieją i optymizmem.

Aleksandra Gąsiorowska, uczennica klasy 4.2, wyśpiewała i wygrała na fortepianie               I miejsce w kategorii wykonanie muzyczne oraz zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii. Ola w absolutnie zachwycający sposób wykonała utwór „Movement” Hoziera, prezentując przy tym wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Za zajęcie I miejsca nagrodą w konkursie był 11-dniowy obóz języka angielskiego z native speakerami, a za zdobycie wyróżnienia warsztaty emisji głosu z Eva Nawrot Art of Voice Studio.

Do Jury konkursu, jak co roku, należeli: Aleksander Machalica (aktor Teatru Nowego, przewodniczący jury), Łukasz Chrzuszcz (aktor STA Studio Aktorskie), Ewa Nawrot (nauczyciel muzyki Art of Voice Studio), Tomasz Jamróz (nauczyciel anglista) oraz Katarzyna Andrzejewska (anglistka, dyrektor szkoły ‘Program’).

Z ponad 80 zgłoszeń do konkursu, do finału zakwalifikowano 38 osób. Organizatorzy konkursu podkreślali, że tegoroczny poziom wykonawców, ich interpretacji poezji oraz umuzykalnienia był imponujący. Tym bardziej gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

Patrycja Łączkowska

 

Skip to content