Konkurs Piosenki Świątecznej

19 grudnia w naszej szkole odbyła się XVII edycja Poznańskiego Międzyszkolnego Przeglądu Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej, w którym wzięły udział trzy uczestniczki.

Po otwarciu konkursu przez Panią Dyrektor, by rozgrzać atmosferę, zaśpiewaliśmy razem klasykę „Snow Is Falling” piosenkarza Shakin’ Stevens. Wprawiła nas wszystkich w świąteczny nastój. Prowadzące Marianna Jarzombek i Daria Bręczewska przedstawiły pierwszą uczestniczkę Barbarę Sielicką z klasy 1-2, która zaprezentowała znaną piosenkę „White Christmas”. Następnie wystąpiła Zofia Liwerska z 3-2 z klimatycznym utworem „O Holy Night”, która zagrała na keyboardzie. Ostatnią wykonawczynią była Karolina Pluskota z klasy 3-3 z piosenką wykonaną acapella „Blue Christmas”.

Do konkursu przystąpiło 20 przedstawicieli ponadgimnazjalnych szkół z Poznania i powiatu poznańskiego. Młodzież zaprezentowała znane fragmenty z klasyki anglojęzycznej takie jak: The Hobbit, The Three Musketeers, The Cantenbury Tales, The Lord of the Rings, The Mystery of Edwin Drood, Alice’s Adventures in Wonderland, The Tempest, Dr Faustus i  inne. Nasze uczennice, Michell i Marcelina odegrały scenę z powieści „Oskar and Lady Rose” a Jakub z „Where’s your house, Telemach?”.

prof. Malwina Kurzawska-Nowak

Skip to content