KONKURS LITERACKI „WYOBRAŹ SOBIE…” ROZSTRZYGNIĘTY!

Z OKAZJI MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH W JEDENASTCE ZORGANIZOWANY ZOSTAŁ KONKURS LITERACKI PT: „WYOBRAŹ SOBIE…”, KTÓREGO POMYSŁODAWCĄ BYŁA PANI PROFESOR AGNIESZKA GORDON. W REALIZAJĘ POMYSŁU WŁĄCZYŁA SIĘ RÓWNIEŻ BIBLIOTEKA SZKOLNA ORAZ INNI NAUCZYCIELE JĘZYKA POLSKIEGO.

NAPŁYNĘŁO 9 PRAC, SPOŚRÓD KTÓRYCH DECYZJĄ KOMISJI PRZYZNANO:

I MIEJSCE: AGNIESZKA NOWACZYK 3-2

II MIEJSCE: AGATA KRASOWSKA 2-6

II MIEJSCE: AKLEKSANDRA SZUMSKA 1P3

III MIEJSCE: ZOFIA DOBSKA 1G1

III MIEJSCE: KAROLINA IDZIAK 1G6

WYRÓŻNIENIE: BARTOSZ LASKOWSKI 1G1

LEKTURA PRAC BYŁA DLA NAS BARDZO INSPIRUJĄCYM DOŚWIADCZENIEM, POBUDZIŁA DO DYSKUSJI NA TEMAT KREATYWNOŚCI I TALENTÓW NASZYCH UCZNIÓW. CZYTAJĄC OPOWIADANIA, OCZAMI WYOBRAŹNI PODRÓŻOWAŁYŚMY PRZEZ PIĘKNĄ XIX-WIECZNĄ JAPONIĘ, BRETANIĘ  I-GO WIEKU, A CO CIEKAWE WYLĄDOWALISMY NIESPODZIEWANIE RÓWNIEŻ W MURACH NASZEGO LICEUM….

POD KONIEC LISTOPADA W GABINECIE PANI DYREKTOR ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE  OGŁOSZENIE  WYNIKÓW. W NIEZWYKLE MIŁEJ ATMOSFERZE PANI DYREKTOR WYRAZIŁA SWOJE UZNANIE DLA WSZYTSKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU, PRZYPOMINAJĄC, IŻ OD PAŹDZIERNIKA POLSKA MOŻE POSZCZYCIĆ SIĘ PIĄTYM NOBLEM W DZIEDZINIE LITERATURY. NIEPRZYPADKOWO TO WŁAŚNIE SŁOWA OLGI TOKARCZUK ZNALAZŁY SIĘ NA WRĘCZANYCH DYPLOMACH: „Pisanie rozumiem jako jedno z działań prowadzących ku dobru.”

PRZY TEJ OKAZJI PANI PROFESOR GORDON ZAPROSIŁA UCZNIÓW DO WŁĄCZENIA SIĘ W TWORZENIE KONTYNUACJI  POMYSŁU LITERACKIEGO, ZAPOCZĄTKOWANEGO TRZY LATA WCZEŚNIEJ, MIANOWICIE DO NAPISANIA DALSZEGO CIĄGU KRYMINAŁU ROZGRYWAJĄCEGO SIĘ W JEDENASTCE.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM!!!

Skip to content