Klasa 2/5 na Politechnice Poznańskiej

We wtorek 16 kwietnia wzięliśmy udział w Drzwiach Otwartych na Politechnice Poznańskiej, w ramach których odbyło się wiele interesujących warsztatów.

 

W Europejskim Centrum Bioinformatyki i Genomiki mogliśmy zobaczyć nowoczesne specjalistyczne laboratoria i przekonać się, że Politechnika to nie tylko matematyka i fizyka. Wzięliśmy również udział w doświadczeniach związanych z badaniem wytrzymałości materiałów, przetestowaliśmy programy studentów, które powstały w ramach projektów na Wydziale Automatyki, Robotyki i Elektroniki oraz dowiedzieliśmy się ciekawostek dotyczących systemów wizyjnych.

 

Podczas naszego pobytu na uczelni mogliśmy się przekonać, jak wiele kierunków studiów oferuje Politechnika, poznaliśmy bogatą ofertę dydaktyczną poszczególnych wydziałów i zobaczyliśmy, jak wiedza teoretyczna zdobyta podczas studiów przekłada się w praktyce. Wizyta na uczelni z pewnością zachęciła nas do poszukiwania własnej drogi i przekonała, że Politechnika Poznańska jest miejscem, z którym warto wiązać swoją przyszłość.

Skip to content