Jedenastka uczestniczyła w obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W niedzielę 3 maja 2026 roku na Placu Wolności w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody 235.  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w których uczestniczyli uczniowie, reprezentujący w poczcie sztandarowym naszą Szkoły wraz z panią Alicją Łukaszewską.

 

Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku przez Sejm Czteroletni była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą regulującą ustrój państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

 

Podczas uroczystości podniesiono biało-czerwoną flagę, odśpiewano hymn państwowy, odczytana została preambuła Konstytucji 3 Maja oraz padła salwa honorowa.

 

 

Następnie Prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak wygłosił przemówienie, a obchody zakończyła defilada wojska i służb mundurowych.

 

 

Przejdź do treści