Jedenastka uczestniczyła w obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W niedzielę 3 maja 2026 roku na Placu Wolności w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w których uczestniczyli uczniowie, reprezentujący w poczcie sztandarowym naszą Szkoły wraz z panią Alicją Łukaszewską.
Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku przez Sejm Czteroletni była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą regulującą ustrój państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.
Podczas uroczystości podniesiono biało-czerwoną flagę, odśpiewano hymn państwowy, odczytana została preambuła Konstytucji 3 Maja oraz padła salwa honorowa.

