Jedenastka „Śladami Solidarności”

Pod koniec maja 2019 roku grupa 28 uczniów klas pierwszych i drugich odbyła warsztaty i zajęcia projektowe w Gdańsku. Wyjechaliśmy tam w ramach projektu edukacyjnego „Śladami Solidarności”, a organizatorami i twórcami tego projektu byli: p.Małgorzata Hofa-Bargieł, p. Katarzyna Jankowska i p. Maciej Siwik -nauczyciele XI LO w Poznaniu.

Celem naszego projektu było nie tylko zapoznanie się z dziedzictwem polskiej demokracji  i historią kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego ale także uczczenie 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

W ramach projektu wzięliśmy udział w zajęciach między innymi w Europejskim Centrum Solidarności , w Sali BHP i ma terenie Stoczni,w Ratuszu , na Westerplatte ,pod Pocztą Polską w Gdańsku oraz w Muzeum II Woj. Światowej.

Sponsorami naszego działania w tym roku byli: NSZZ Solidarność Region Wielkopolska, NSZZ Solidarność VW Antoninek, NSZZ Solidarność Glaxo, NSZZ Solidarność Gaz System , Wydział Oświaty oraz Rada Rodziców XI LO.

Serdecznie dziękujemy sponsorom i zachęcamy do udziału w następnej edycji naszego projektu,który poszerza horyzonty i pozwala poznać tajniki historii w Gdańsku!

Skip to content