Dia de Muertos w klasie 2.4

31 października z okazji Día de Muertos przygotowaliśmy symboliczny ołtarz naszego polskiego wieszcza- Adama Mickiewicza, oświetlony przez znicz i lampki. Portret poety został udekorowany kwiatami. Nad nim zawisł list skierowany do autora, który zawierał nasze podziękowanie za szerzenie ducha patriotyzmu.

Szanowny Panie,

W związku ze zbliżającym się dniem zmarłych pragniemy podziękować Panu za  zasługi dla naszego narodu.
Dziękujemy Panu za ponadczasowe dzieła które zagrzewały Polaków do walki, a dziś uczą nas patriotyzmu. Swoimi tekstami nie tylko podpowiadał Pan rodakom, jak przeciwstawić się zaborcom, ale także dawał nadzieję wolnej Polski.
Dziękujemy Panu za utworzenie Legionów Polskich, które dzielnie walczyły w obronie naszego narodu na obczyźnie.
Dziękujemy Panu za podtrzymywanie i pokazywanie kolejnym pokoleniom polskich tradycji oraz tworzeniu w ojczystym języku co podtrzymywało tożsamość narodową a teraz możemy być dumni z naszych polskich wieszczy.
Dziękujemy Panu za prowadzenie wykładów o słowiańskiej kulturze we Francji, co zapoznało inne narody z naszymi tradycjami.
A po za tym wszystkim jesteśmy wdzięczni, że możemy spędzać miłe chwile z Pana dziełami. Mamy nadzieję, że pamięć o tak wspaniałym poecie będzie wieczna.

Z poważaniem,

Klasa 2-4

Skip to content