Konkurs Poezji Irlandzkiej

Po raz osiemnasty odbył się w tym roku Konkurs Poezji Irlandzkiej organizowany przez Szkołę językową Program. Wybór utworów był podyktowany szczególnym czasem, w którym przyszło nam żyć, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie i jako przeciwwaga tematyka utworów związana była z miłością, przetrwaniem, przemijaniem. Utwory przedstawione, choć niejednokrotnie smutne, były nacechowane odrobiną nadziei, optymizmu.

Fundatorami nagród byli Irish College of English z Irlandii, Szkoła Języków Obcych Program, Studio Aktorskie STA oraz Art of Voice Studio. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: recytację i śpiew. Jedna z naszych uczennic Aleksandra Gąsiorowska, która wzięła udział w kategorii recytacji, została zakwalifikowana do finału, który odbył się 8 kwietnia w sali koncertowej budynku Szkoły Muzycznej II Stopnia przy ulicy Solnej w Poznaniu. Ola recytowała utwór ‘When You Are Old’, którego autorem jest William Butler Yeats. Do Jury konkursu, jak co roku, należeli: Aleksander Machalica (aktor Teatru Nowego, przewodniczący jury), Łukasz Chrzuszcz (aktor STA Studio Aktorskie), Ewa Nawrot (nauczyciel muzyki Art of Voice Studio), Tomasz Jamróz (nauczyciel anglista), Katarzyna Andrzejewska (anglistka, dyrektor szkoły ‘Program’)

Z blisko 100 zgłoszeń do konkursu, zakwalifikowano 28 osób. Tym bardziej gratulujemy Oli udanego występu i tego, że tak daleko doszła. Było to wspaniałe doświadczenie dla niej, które z pewnością pozwala sprawdzić się przed większą widownią. Mamy nadzieję, że uczniowie naszego liceum zechcą wziąć udziału w kolejnej edycji tego konkursu w przyszłym roku.
Karolina Woźniak-Żyła

Skip to content