Razem możemy więcej – aktywna i zintegrowana Jedenastka!

Razem możemy więcej – aktywna i zintegrowana Jedenastka!

Razem możemy więcej – aktywna i zintegrowana Jedenastka!

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu połączony z obchodami Dnia Dziecka oraz „Śniadaniem w Jedenastce”, zorganizowany w ramach projektu Funduszy Samorządów Uczniowskich „Razem możemy więcej – aktywna i zintegrowana Jedenastka”.

 

Uczniowie rywalizowali w turniejach piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego i szachów, a także brali udział w klasowych konkurencjach rekreacyjnych. Nie zabrakło sportowych emocji, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

 

W trakcie wydarzenia na wszystkich uczestników czekał smaczny poczęstunek – lody i świeże owoce, które dodawały energii do kolejnych zmagań. Najlepsze drużyny zostały uhonorowane nagrodami.

 

To był dzień pełen aktywności, uśmiechu i integracji, który pokazał, że naprawdę razem możemy więcej!

Do zobaczenia podczas kolejnych szkolnych wydarzeń!

Siatkarze na piasku

Siatkarze na piasku

Siatkarze na piasku

W środę 27 maja odbył się turniej siatkówki plażowej w ramach Licealiady.

 

Naszą szkołę reprezentowali Jeremiasz Konieczny, Grzegorz Łukaszewski i Dominik Olejnik.

 

Po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach nasza ekipa zajęła 13 miejsce.

Finał „Gorączki złota PCK” w Jedenastce

Finał „Gorączki złota PCK” w Jedenastce

Finał „Gorączki złota PCK” w Jedenastce

W dniu 22 maja 2026 r. w bibliotece szkolnej odbyło się ważenie monet uzbieranych przez poszczególne klasy podczas „Gorączki złota PCK”, która trwała w naszej szkole od marca do końca maja br.

 

Miło nam poinformować, że I miejsce w rywalizacji klas w konkursie „Na największego zbieracza złota w XI LO”  zdobyli po raz trzeci uczniowie z tegorocznej klasy 3/8, którzy uzbierali:

8 kg 357g  monet!

 

 

Gratulujemy Uczniom z klasy 3.8 i Wychowawczyni pani Danucie Przybysz!

 

 

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w „Gorączce złota”!

Klasy uzbierały łącznie 12 kg 352 g monet!

 

Monety zostaną przekazane do Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu.

 

Środki z zebranych monet przeznaczane będą na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci z najuboższych rodzin.

 

Alicja Łukaszewska                                                                            

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Wycieczka do Berlina klasy 1.4 A- Młody Europejczyk

Wycieczka do Berlina klasy 1.4 A- Młody Europejczyk

Wycieczka do Berlina klasy 1.4 A- Młody Europejczyk

Stolica Niemiec jest wyjątkowo atrakcyjnym miastem o każdej porze roku. Niepowtarzalną, fascynującą atmosferę tego miasta tworzą renomowane muzea, galerie sztuki, teatry i zabytki.

 

  22 maja 2026 młodzież z  1.4 A oraz z 1.5 udali się do Berlina zwiedzać nie tylko miasto ale także słynną Wyspę Muzeów.

 

Odwiedziliśmy Neues Museum i zobaczyliśmy artefakty cywilizacji egipskiej . Dzięki kartom pracy dotarliśmy do najciekawszych zabytków, w tym Nefretete, której popiersie zachwyca wszystkich tutaj od lat. Spacer Unter den Linden Strasse był pełen ciekawych miejsc ,o których opowiadała nam pani profesor ucząca nas historii.

 

    Wspólny czas spędziliśmy aktywnie i w miłej atmosferze. Mogliśmy nawet poćwiczyć proste reakcje językowe w j. niemieckim.  Zobaczyliśmy między innymi : Reichstag, Pomnik Holocaustu, Bramę Brandenburską, Uniwersytet Humboldta oraz Operę, Katedrę berlińską, Aleksander Platz  oraz pozostałości Muru berlińskiego.

 

 

    W dobrym nastroju wróciliśmy w piątkowy wieczór pod naszą Jedenastkę

Wyjątkowa lekcja historii

Wyjątkowa lekcja historii

Wyjątkowa lekcja historii

W dniu 14 maja br po raz piąty naszą szkołę odwiedzili pracownicy Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.

 

 

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów, które w sposób poruszający przedstawiały tak trudną i bolesną tematykę losów polskich dzieci w obozach koncentracyjnych. W przerwach prelegentka odpowiadała na pytania zainteresowanych uczniów, jak również nauczycieli.

 

 

W zbiorach biblioteki szkolnej posiadamy książki nt. obozu w Łodzi oraz autorstwa p.Jolanty Sowińskiej- Gogacz pt. „Mały Oświęcim”.

 

 

Zapraszamy każdego, kto pragnie pogłębić wiedzę i oddać hołd najmłodszym ofiarom wojny.

Przejdź do treści