W dniu 14 maja br po raz piąty naszą szkołę odwiedzili pracownicy Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów, które w sposób poruszający przedstawiały tak trudną i bolesną tematykę losów polskich dzieci w obozach koncentracyjnych. W przerwach prelegentka odpowiadała na pytania zainteresowanych uczniów, jak również nauczycieli.
W zbiorach biblioteki szkolnej posiadamy książki nt. obozu w Łodzi oraz autorstwa p.Jolanty Sowińskiej- Gogacz pt. „Mały Oświęcim”.
Zapraszamy każdego, kto pragnie pogłębić wiedzę i oddać hołd najmłodszym ofiarom wojny.