Szlachetna Paczka

Po raz ósmy uczniowie i nauczyciele XI LO zaangażowali się w pomoc dla potrzebujących rodzin w ramach akcji „Szlachetna Paczka” . Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się nam zebrać w tym roku kwotę 4400 zł, którą przeznaczyliśmy na pomoc jednej rodzinie z Poznania. Zakupiliśmy m.in. trwałą żywność, środki czystości, słodycze, odzież, buty oraz poduszki, kołdrę i pościele. Pomocą objęliśmy także rodziny naszych koleżanek i kolegów ze szkoły.


Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Kochani Darczyńcy, Oglądanie pani Mirki podczas otwierania przygotowanych przez Was paczek było niesamowitym doświadczeniem. Starsza i drobna kobieta, która cieszy się jak dziecko z pierników, szalika czy „idealnych bamboszków”. Pani Mirka była poruszona tym, że jako emerytowana nauczycielka mogła znowu mieć do czynienia z cudownymi młodymi ludźmi. Chociaż tylko usłyszała o Was, chciałaby Was kiedyś poznać i wypić wspólnie herbatę. Kiedy weszliśmy do mieszkania pani Mirki z pierwszą paczką poprosiliśmy ją, żeby nie zamykała drzwi, bo czeka nas parę przejść. Kobieta stanęła przy pianinie i patrzyła. Dwie paczki, pięć paczek, dziesięć, dwadzieścia, dwadzieścia siedem! Śmialiśmy się, że ją zamurujemy. „Niech pani spojrzy! Poświęciła pani życie dzieciom i też dzieci o pani nie zapomniały!”. Pani Mirka wzruszona zastanawiała się skąd się tyle tego wzięło. Rozpoczęliśmy rozpakowywanie. Słodycze oczarowały panią Mirkę, która sama przyznała, że jest „słodką dziurką”. W trakcie rozpakowania natrafiliśmy na płaszczyk, obuwie, szalik oraz rękawiczki. Pani Mirka od razu przymierzała i śmiała się, że Darczyńca mierzył ją w nocy, bo wszystko idealnie dopasowane. Paczka z pewnością umożliwi pani Mirce lepsze życie w okresie zimowym, który jest finansowo bardzo trudny. Do tego miała okazję poczuć się wyjątkowo i uświadczyć pamięci ze strony niezwykłych ludzi.

Co chce przekazać wolontariusz?
Ja chciałabym Wam podziękować, bo pokazujecie, że wiek nie ma żadnego znaczenia w pomaganiu. Jeśli tylko się chce można zmienić czyjeś życie mając pięć, piętnaście czy pięćdziesiąt lat. Jesteście cudownymi osobami, których pomoc i piękno miałam okazję dostarczyć pani Mirce. Mam nadzieję, że jeszcze w niejednej edycji będzie brać udział i niejednego człowieka obdarzycie swoimi sercami. Z Mam nadzieję, że będę mogła poznać Was wszystkich osobiście lub współpracować z Wami podczas kolejnych edycji. Jesteście najlepsi!

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
„Przede wszystkim chciałabym podziękować za pamięć i pomoc” zaczęła pani Mirka. Wspominała przy okazji swoje czasy z aktywności zawodowej, gdy uczyła dzieci i jak wielką przyjemność jest sprawiał kontakt z nimi. Życzyła Darczyńcom wspaniałych Świąt, ciepła oraz rodziny. A także takich prezentów, jak ona miała okazję dostać.

Serdeczne podziękowania kieruję dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy wsparli finansowo akcję, a w szczególności dla osób zaangażowanych w zakup prezentów i ich pakowanie z klas : 2/1, 3/1, 2/3 oraz transport – Panu Dyrektorowi Wojciechowi Grześkowiakowi.

Joanna Starosta-Szonert