Obchody 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Młodzież Jedenastki uczestniczyła w obchodach 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. 13 grudnia 2017 roku uczniowie z klasy 2/6: Jakub Góralski, Bartłomiej Sobański i Walter Wietrzyński wraz z panią Joanną Frankiewicz i panią Alicją Łukaszewską wzięli udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.


O godzinie 17:00 w kościele ojców Dominikanów odprawiona została Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego. A po nabożeństwie w krużgankach klasztoru, pod tablicą ofiar stanu wojennego zostały złożone kwiaty. Następnie przedstawiciele władz, związkowcy Solidarności i jej kombatanci oraz poczty sztandarowe przeszli w pochodzie pod Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 roku na plac Adama Mickiewicza, gdzie odbyły się główne uroczystości.
O budowanie wolnej Polski opartej na prawdzie i na poszanowaniu każdego Polaka, bez względu na jego poglądy, zaapelował spod Poznańskich Krzyży Jarosław Lange, przewodniczący zarządu wielkopolskiej Solidarności.
W swoim przemówieniu Jarosław Lange wymienił księdza Jerzego Popiełuszkę, Wojciecha Cieślewicza, Piotra Majchrzaka, Jerzego Karwackiego i Jana Ziółkowskiego. – W skali całego kraju zginęło ok. 100 osób. Około, bo do dziś nie wiadomo, ile tych ofiar było – podkreślił przewodniczący „Solidarności”. To była ofiara, ale też cena, którą zapłacili ci ludzie, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce – dodał Lange.