Witamy w Jedenastce

 

Miło nam, że zdecydowaliście się nas odwiedzić. Chcielibyśmy zapoznać Was z naszą Szkołą oraz przygotowaną ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/25

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE  

24.04.2024r

od godziny 15.00 

Przyjdź, zobacz, poznaj 

i zostań z nami!

Chcesz zadać nam pytanie – NAPISZ !

jedenastkadrzwiotwarte@gmail.com

 

Bank pytań – prawie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o naszej szkole.

Jak dojechać do XI Liceum?

Dojazd do naszej szkoły jest łatwy, z centrum miasta musicie jechać autobusem lub tramwajem ( numer 1,6,13,15) ulicą Grunwaldzką w kierunku  Stadionu Miejskiego. Szkoła mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Bułgarskiej. Żadnego problemu z dojazdem do szkoły nie mają uczniowie mieszkający w Plewiskach czy Skórzewie.

Czy zajęcia w szkole odbywają się na dwie zmiany?

Zajęcia w XI Liceum Ogólnokształcącym odbywają się na jedną zmianę. Ze względu na podwójne roczniki, w szkole jest nieco więcej uczniów. Ale wszyscy się mieścimy, nie ma nadmiernego tłoku na korytarzach i w ubikacjach.

O której godzinie najwcześniej rozpoczynają się i kończą najpóźniej lekcje?

Najczęściej zajęcia lekcyjne zaczynają się o godzinie 7.30 ( wcześnie, ale przynajmniej nie ma problemów z zatłoczoną komunikacją miejską). Najpóźniej lekcje kończą się o 15.45. Wszystko zależy od planu klasy. Najdłużej w szkole przebywają uczniowie po szkole podstawowej, mają planowo sporo godzin lekcyjnych, co wynika z siatki godzin.

Jaka atmosfera panuje w szkole?

W naszej szkole panuje przyjazna atmosfera, nikt nikogo nie ocenia, ani ze względu na wygląd, czy przekonania. Szanujemy zdanie innych, raczej skupiamy się na nauce.

W jaki sposób odbywa się sprawdzanie poziomu znajomości języków obcych i przydział do grup?

W pierwszym dniu rozpoczęcia roku szkolnego odbywają się testy sprawdzające i poziomujące znajomość wszystkich, nauczanych w naszej szkole języków obcych. Na podstawie ich wyników uczniowie przydzielani są do grup językowych – bardziej lub mniej zaawansowanych.

Czy są organizowane w szkole dodatkowe zajęcia sportowe, jeżeli tak, to w jakiej dziedzinie sportu?

Nauczyciele wychowania fizycznego organizują zajęcia sportowe pozalekcyjne; można poćwiczyć grę w piłkę siatkową, kosza, ping-ponga i inne gry zespołowe . Do dyspozycji uczniów jest także odnowiona i dobrze wyposażona siłownia. Po lekcjach można więc rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności sportowe.

Jakie zajęcia pozalekcyjne proponowane są w szkole dla uczniów?

Dla zainteresowanych wszechstronnym rozwojem szkoła proponuje różne zajęcia pozalekcyjne: zajęcia naukowe, dziennikarskie, biblioteczne, językowe, koło teatralne Paragraf 11, zajęcia plastyczne, a miłośnicy literatury mogą porozmawiać o ulubionych książkach.

Czy uczniowie mają w szkole do dyspozycji szafki?

Każdy uczeń na początku września otrzymuje kluczyk do swojej szafki. Jest to wygodne, w szafce można  zostawiać podręczniki, zeszyty i stroje na zajęcia wf-u. Uczeń jest odpowiedzialny i dba o swoją  szafkę.

Czy w na terenie szkoły działa sklepik i czy można kupić jedzenie wegetariańskie?

Na parterze znajduje się sklepik/barek szkolny „Smakosz”, gdzie można na przerwie kupić pyszne i świeże kanapki, zdrowe jedzenie, przekąski i coś do pochrupania między lekcjami. Wegetarianie też znajdą w „Smakoszu” coś ulubionego dla siebie – przepyszne sałatki i zupy warzywne. Sklepik oferuje także różne napoje. Na korytarzach są automaty z gorącą kawą, herbatą i czekoladą. Można więc posilić się i napić, by ze zdwojoną energią brać udział w lekcjach

Czy są organizowane wyjazdy zagraniczne, do jakich państw?

Nasza szkoła często organizuje krótkie, jednodniowe wyjazdy zagraniczne. Najczęściej  odwiedzamy Niemcy – Berlin, Lipsk, Drezno, Cottbus lub Czeską Pragę. Zwłaszcza przed Świętami Bożonarodzeniowymi wyjeżdżamy na Weihnachtsmarkt; zwiedzamy miasta, poznajemy miejscowe zabytki, zajadamy się wurstami z sosami lub knedliczkami i  oczywiście robimy świąteczne zakupy, ćwicząc znajomość języków obcych. Takie wyjazdy pozwalają poznać coś nowego, no i świetnie integrują uczniów.   

Czy szkoła prowadzi wymiany międzynarodowe? Z jakimi szkołami, miastami zagranicznymi?

Już od ponad 15 lat nasz szkoła organizuje międzynarodową wymianę z niemiecką szkołą Hardtberg Gymnasium w Bonn. We wrześniu nasi uczniowie jadą na tydzień do Niemiec, mieszkają u niemieckich rodzin, biorą udział w wybranych zajęciach lekcyjnych. Ale przede wszystkim zwiedzają urocze Bonn i inne miasta, ale mają także okazję poznać Belgię i Holandię. I oczywiście biorą udział w różnych projektach, ćwiczą język niemiecki i nawiązują kontakty z  rówieśnikami z Niemiec.

Czy sale lekcyjne są wyremontowane i wyposażone w sprzęt?

Szkoła mieści się w budynku z lat 60-tych, ale jest sukcesywnie odnawiana. Remontowane są co roku kolejne pomieszczenia. Mamy nowiutkie, jeszcze pachnące świeżą farbą i jasne sale lekcyjne, wyremontowaną salę gimnastyczną, siłownię, sekretariat i bibliotekę. Odnowione zostały na każdym piętrze łazienki dla dziewczyn i chłopców. Trzy lata temu zostały gruntownie wyremontowane i doskonale wyposażone w odpowiedni sprzęt do doświadczeń pracownie chemiczne i biologiczne. W każdej klasie jest rzutnik lub/i tablica multimedialna. Są nowe ławki i wygodne krzesełka dla uczniów. Nauka odbywa się więc w przyjemnych i nowoczesnych pomieszczeniach lekcyjnych.

Czy nauczyciele prowadzą dodatkowe konsultacje dla maturzystów przed maturą?

Nauczyciele przedmiotów maturalnych, szczególnie w klasach trzecich i czwartych, prowadzą dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury pisemnej i ustnej. Na konsultacjach rozwiązywane są i omawiane  zadania z arkuszy maturalnych, jest poszerzana i utrwalana wiedza z różnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Nasi uczniowie mogą więc liczyć na rzetelną pomoc i wsparcie przed ważnym egzaminem dojrzałości.

Czy w szkole obowiązują mundurki?

Nie, w Jedenastce nie ma mundurków, każdy ubiera się jak lubi i jest mu wygodnie. Oczywiście, pamiętajmy, że jesteśmy w szkole, czyli strój raczej powinien być dopasowany do miejsca. Można także zakupić koszulki i bluzy z logo szkoły.

Jak działa Samorząd Uczniowski, na co uczniowie mogą mieć wpływ?

Samorząd Uczniowski działa prężnie, jest w stałym kontakcie z opiekunem Samorządu, dyrekcją i Radą Rodziców. To z jego inicjatywy w szkole odbywają się różne akcje, np. „Śniadanie w Jedenastce”, Maraton Czytania, Noc Filmowa, Dzień Języków Obcych, „Ex oriente lux”– Dzień Kultur Wschodu. Uczniowie organizują także swoje święta związane z Dniem Kobiet, Chłopaka, Dniem Wsparcia Dzieci z zespołem Downa. Każdy uczeń może zaproponować jakieś działanie na rzecz wspólnoty szkolnej.

Czy są w szkole strefy relaksu dla uczniów?

Na szkolnym boisku, w zielonym zakątku znajdują się miejsca do siedzenia. Uczniowie sami pomalowali wygodne siedziska z palet. Można odpocząć na przerwie, pogadać z innymi uczniami, wyciszyć się przed sprawdzianem. W ciepłe dni uczniowie mogą wychodzić na szkolne boisko znajdujące się za szkołą.

Chcąc poznać szczegóły wybranego profilu kliknij w jedną z poniższych grafik:

Klasa 1/1

Liceum 4-letnie
Profil
Biologiczno – Chemiczny

Klasa 1/2

Liceum 4-letnie
Profil
Lingwistyczno – Geograficzny

Klasa 1/3

Liceum 4-letnie
Profil
Humanistyczno – Medialny

Klasa 1/4

Liceum 4-letnie
Profil
Matematyczno – Geograficzny

Odwiedź naszą prężnie działającą Bibliotekę

Skip to content